Voir aussi : sedila, sedilă

LettonModifier

ÉtymologieModifier

Étymologie manquante ou incomplète. Si vous la connaissez, vous pouvez l’ajouter en cliquant ici.

Nom commun Modifier

sediļa \Prononciation ?\

 1. (Grammaire, Typographie) cédille
  • Lai rakstītu tādas rakstzīmes kā vācu valodas umlauts (ö), spāņu valodas tilde (ñ), turku valodas sediļa (Ç) vai pat atzīmes simbols, veiciet kādu no šīm darbībām: [...]. — (« Valodu pārslēgšana, iestatot valodas », Excel – Office.com, 2013)
   Pour écrire des caractères tels que des trémas allemands (ö), le tilde espagnol (ñ), la cédille turc (ç), ou même symbole marque, effectuez l’une des actions suivantes : [...].
  • Vaj tiešam latvju kultūras darbinieki nenoskārst, ka rakstībā atspoguļojas tautas dvēcele, — mietpilsoniska, sīkumiga un skarba, ka isemotie gotu burti, vaj aristokrātiska, mākslota un smalka, kā franču skripts ar viņa kāsišim (akcentiem, sediļu, tremu un apostrofu), vaj ari demokrātiska, vienkārša un brīva, kā angļu rakstības nesakropļotie la tiņu burti! — (Jaņa A. Ozoliņa, « Vārds par Latvji Nelatvisko Rakstibu I», Amerikas Atbalss, no 30, 28 juillet 1921)
  • Tikai angli iztiek bez kādām papildu zīmēm —akcentiem, sediļam švīkām, trēmam jumtiņiem, radziņiem u.c., kas izraibo latiņu un slāvu rakstibas. — (Jaņa A. Ozoliņa, « Vārds par Latvji nelatvisko rakstibu III», Amerikas Atbalss, no 40, 6 octobre 1921)

Quasi-synonymesModifier

RéférencesModifier

Voir aussiModifier

 • sediļa sur l’encyclopédie Wikipédia (en letton)